ІНФОРМАЦІЯ ПРО ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НЕЮ ГРОМАДСЬКОСТІ

Дані щодо суб’єкта господарювання

Повне та скорочене найменування суб’єкта господарювання: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «АЛЮМІНІЙ-СЕРВІС-ІНДУСТРІЯ» (ТОВ «АСІ») 

Ідентифікаційний код суб’єкта господарювання за ЄДРПОУ: 36437949

Контактний номер телефону суб'єкта господарювання:  (050) 444-05-72

Адреса електронної пошти суб'єкта господарювання: office@asi-ukraine.com

 

Відомості щодо наявності висновку з оцінки впливу на довкілля

Згідно з Законом України «Про оцінку впливу на довкілля», оцінка впливу на довкілля необхідна при прийнятті рішення про «планову діяльність», а саме: будівництво, реконструкцію, технічне переоснащення, розширення, перепрофілювання, ліквідацію (демонтаж) об’єктів, інше втручання в природне середовище (перелік об’єктів розподілено на дві групи, що потребують отримання Висновку, визначено частинами 2 і 3 Статті 3 Закону).

Для промислового майданчику ТОВ «АСІ», що розташований що розташований по вул. Промислова, буд.6 в м. Житомир, Житомирської області відсутній проект оцінки впливу на довкілля та висновок з ОВД, оскільки планова діяльність на промисловому майданчику не відноситься ні до першої ні до другої категорій.

Наявна плавильна піч відбивна марки WKL-10QDL для алюмінію на даному промисловому майданчику мають потужність до 10 тонн/добу, що менше ніж зазначено у п.п.5 частини 3 Статті 3 ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля»   «….виробництво та обробка металу: установки для виплавляння, включаючи легування сплавів, кольорових металів, у тому числі рекуперованих продуктів (рафінування, ливарне виробництво тощо), плавильною продуктивністю, що перевищує 4 тонни на добу для свинцю та кадмію або 20 тонн на добу для інших металів».

Проектна/загальна річна потужність виробництва – 2000 т/рік  алюмінієвого лиття (або 5,5т/добу).

 

Перелік та загальний опис виробництв, технологічних процесів, технологічного устаткування об’єкта

ТОВ «АЛЮМІНІЙ-СЕРВІС-ІНДУСТРІЯ» спеціалізується виробництво алюмінієвих сплавів шляхом переплавлення алюмінієвого брухту.

ТОВ «АЛЮМІНІЙ-СЕРВІС-ІНДУСТРІЯ» включає промисловий, що розташований  за адресою: 10025, Житомирська область, м. Житомир, Королівський р-н, вул. Промислова, буд.6, де розміщується ряд адміністративних складських та виробничих/допоміжних будівель і споруд.

Основним видом діяльності підприємства за КВЕД є: 24.42 Виробництво алюмінію (основний);

Проектна/загальна річна потужність виробництва – 2000 т/рік  алюмінієвого лиття.

Згідно «Інструкції про порядок та критерії взяття на державний облік об'єктів, які справляють або можуть справити шкідливий вплив на здоров'я людей і стан атмосферного повітря, видів та обсягів забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря»,  що затверджена наказом №177 Міністерства екології та природних ресурсів України від 10.05.02 р., та «Інструкції про вимоги до оформлення документів, в яких обґрунтовуються обсяги викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами», що затверджена наказом №448 Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів від 27.06.2023, по ступеню впливу на забруднення атмосферного повітря даний об’єкт підприємства відноситься до другої групи:

-  проммайданчик підприємства підлягає поставці на державний облік і не має виробництв (технологічного устаткування), на яких повинні впроваджуватися найкращі доступні технології та методи керування згідно переліку виробництв.

ТОВ «АЛЮМІНІЙ-СЕРВІС-ІНДУСТРІЯ» не має існуючого дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами викидів.

Постановою № 314 установлено, що у період воєнного стану право на провадження господарської діяльності може набуватися суб’єктами господарювання на підставі подання декларації про провадження господарської діяльності, що містить відомості згідно з додатком 1 Постанови № 314, без отримання дозвільних документів (документів дозвільного характеру, ліцензій або інших результатів надання публічних послуг), крім видів господарської діяльності за переліком згідно з додатком 2 Постанови № 314.

Підприємство має Декларацію №064419/24 про провадження господарської діяльності  від 01.02.2024р, що є тотожним Дозвільний документ, який замінює дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Місце провадження господарської діяльності: 10025, Житомирська область, м. Житомир, Королівський р-н, вул. Промислова, буд.6.

Згідно «Інструкції про порядок та критерії взяття на державний облік об'єктів, які справляють або можуть справити шкідливий вплив на здоров'я людей і стан атмосферного повітря, видів та обсягів забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря»,  що затверджена наказом №177 Міністерства екології та природних ресурсів України від 10.05.02 р., підприємство взято на державний облік від 04.11.2024року, реєстраційний номер 07229.

ТОВ «АСІ» спеціалізується виробництво алюмінієвих сплавів шляхом переплавлення алюмінієвого брухту. Загальна потужність виробництва – 2000 т/рік алюмінієвого лиття. До складу підприємства входять адміністративні складські та допоміжні приміщення, ливарний цех.

Основною сировиною ТОВ «АЛЮМІНІЙ-СЕРВІС-ІНДУСТРІЯ» для одержання алюмінієвих сплавів є алюмінієвий брухт і відходи: 70% – алюміній електротехнічний марки А99 та АДО, 30 % - алюмінієві сплави з вмістом кремнію не більше 9%.

Підготовка шихтових матеріалів проводиться за межами території ТОВ «АЛЮМІНІЙ-СЕРВІС-ІНДУСТРІЯ», шихта постачається автотранспортом у спеціальних контейнерах з сировинною у вигляді брикетів, які безпосередньо подаються у піч. Під час переплавки шихти, у робочих камерах печі в умовах надлишку повітря при температурі 1000 °С забезпечується майже повне згорання домішок органічних сполук та полімерних матеріалів, які можуть бути присутні у брухті.

Регламент роботи виробництва – 350діб.

Режим роботи підприємства – 2-х змінний.

В якості сировини на ТОВ «АЛЮМІНІЙ-СЕРВІС-ІНДУСТРІЯ» використовується

Забезпечення підприємства ТОВ «АСІ» природним газом, водою, електроенергією та скид господарсько-побутових стічних вод здійснюється шляхом підключення до відповідних існуючих мереж.

Перелік джерел викидів забруднюючих речовин наступний:

На території даного промислового майданчика ТОВ «АЛЮМІНІЙ-СЕРВІС-ІНДУСТРІЯ» було встановлено, що налічується 2 (два) стаціонарних джерела  викиду забруднюючих речовин в атмосферне повітря, в т.ч. 2 (два) організованих (димові труби від печі плавильної відбивної та печі гомогенізації).

ДЖЕРЕЛО ВИКИДУ №1 – ОРГАНІЗОВАНЕ – ДИМОВА ТРУБА

Плавильна дільниця.

Обладнання: Піч плавильна відбивна, марки WKL-10QDL, потужністю 3000 кВт.

Викид в атмосферу через металеву димову трубу, висотою Н=12 м, діаметром Æ510.

Джерело обладнано системою газоочищення ГОУ з ефективністю очищення: до 99,5%  під час очищення речовин у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом (завислі речовини).

За рік в печі переплавляється 698 894,7кг/рік алюмінієвих сплавів

Споживання природного газу становить 676,89тис. м. куб/рік (або 489,39 т/р).

Споживання СВГ (пропан-бутанової суміші) становить 676,89тис. м. куб/рік (або 377,705 т/р).

ДЖЕРЕЛО ВИКИДУ №2 – ОРГАНІЗОВАНЕ – ДИМОВА ТРУБА

Дільниця термічної обробки.

Обладнання: Піч гомогенізації, марки WKL - 25JZL, потужністю 630 кВт.

Металева димова труба Н=12 м, Æ510.

За рік в печі переплавляється 698 894,7кг/рік алюмінієвих сплавів

Споживання природного газу становить 676,89тис. м. куб/рік (або 489,39 т/р).

Споживання СВГ (пропан-бутанової суміші) становить 676,89тис. м. куб/рік (або 377,705 т/р).

Відомості щодо видів та обсягів викидів: (т/рік): Оксиди азоту (в перерахунку на діоксид азоту [NO+NO2]) (4,617),  Вуглецю оксид (2,077), Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, недиференційованих за складом (0,0004), Діоксид сірки (діоксид та триоксид) у перерахунку на діоксид сірки (1,0), Алюмінію оксид (0,7), парникові гази при спалюванні палива: Вуглецю діоксид (вуглекислий газ) (4868,445), Азоту (1) оксид [N2O] (0,009), Метан (0,087).

 

Перелік видів продукції, що випускається на об’єкті / промисловому майданчику, у тому числі переділів, що використовується у власному виробництві

Порядковий номер

Вид продукції

Річний випуск

1

2

3

1

Металеві вироби

2000 т

                        

Опис та місцезнаходження виробництв та технологічного устаткування на яких повинні впроваджуватись найкращі доступні технології та методи керування із зазначенням номерів джерел викидів, які відносяться до основних джерел викидів.
Перелік виробництв та технологічного устаткування на яких повинні впроваджуватись найкращі доступні технології та методи а

На ТОВ «АСІ» відсутні виробництва та технологічне устаткування, на яких повинні впроваджуватися найкращі доступні технології та методи керування.

Місцезнаходження об’єкта/проммайданчика: 10025, Житомирська обл., м. Житомир, вул. Промислова, буд. 6

 

Проєктна і фактична виробнича потужність та продуктивність технологічного устаткування, режим роботи устаткування, баланс часу роботи устаткування, терміни введення в експлуатацію технологічного устаткування, нормативний строк його амортизації, дата проведення останньої реконструкції або модернізації технологічного устаткування, зміни показників продуктивності устаткування внаслідок реконструкції у порівнянні з проєктними показниками

Значення проектної та фактичної виробничої потужності та продуктивності технологічного устаткування, режим роботи устаткування, баланс часу роботи устаткування для кожного виробництв, інформація про терміни введення в експлуатацію технологічного устаткування, нормативний строк його амортизації, дати проведення останньої реконструкції або модернізації технологічного устаткування, зміни показників продуктивності устаткування внаслідок реконструкції у порівнянні з проектними показниками представлена нижче.

Таблиця - Перелік обладнання

з/п

Технологічне обладнання (виробництво, лінія, устаткування)

Виробнича потужність

Режим роботи,

к-сть змін, коеф. Зав.

Фонд роботи,

год/рік

Дата введення в експл. рік

Норм. Строк амортизації

рік/міс

Дата останньої реконструкції

Або модернізації

Зміна

показників продуктивності

проектна

фактична

1

2

3

4

5

6

7

9

8

9

1

Піч плавильна відбивна

марки WKL-10QDL

10 т/добу

5,5 т/добу

2 зміни

по 8год

8544

2023

3-5 років

-

-

2

Піч гомогенизації

Марки WKL - 25JZL

630 кВт

630 кВт

2 зміни

по 8год

3285

2023

3-5 років

 

 

3

Газоочисна установка

35 тис. м.куб/год

35 тис. м.куб/год

2 зміни

по 8год

8544

2023

3-5 років

 

 

 


 

Відомості щодо виду та обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами

Інформація щодо обсягів викидів представлена у таблиці нижче  за формою, наведеною у таблиці 6.1 Додатка до цієї Інструкції.

Таблиця 6-1 -  Відомості щодо виду та обсягів викидів забруднюючих речовин

в атмосферне повітря стаціонарними джерелами

Порядковий номер

Забруднююча речовина

Фактичний обсяг викидів, т/рік

Потенційний

обсяг викидів,

 т/рік

Порогові значення потенційних викидів для взяття на державний облік, т/рік

Код

Найменування

1

2

3

4

5

6

1

03000

(2902)

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, недиференційованих за складом

 

0,0004

3,0

2

04001

(301)

Оксиди азоту (в перерахунку на діоксид азоту [NO+NO2])

 

4,617

1,0

3

05001

(330)

Діоксид сірки (діоксид та триоксид) у перерахунку на діоксид сірки

 

1,000

1,5

4

06000

(337)

Оксид вуглецю

 

2,077

1,5

5

01101

(101)

Алюмінію оксид

 

0,7

0,1

6

12000

(410)

Метан

 

0,087

10,0

7

07000

(11812)

Вуглецю діоксид

 

4868,445

500,0

8

04002

(11815)

Азоту (1) оксид [N2О]

 

0,009

0,1

сього для об’єкта / промислового майданчика:

 

4876,9354

 

Перелік найбільш поширених забруднюючих речовин

1

2

3

4

5

6

1

03000

(2902)

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, недиференційованих за складом

 

0,0004

3,0

3

04001

(301)

Оксиди азоту (в перерахунку на діоксид азоту [NO+NO2])

 

4,617

1,0

4

05001

(330)

Діоксид сірки (діоксид та триоксид) у перерахунку на діоксид сірки

 

1,000

1,5

5

06000

(337)

Оксид вуглецю

 

2,077

1,5

Усього:

 

7,6844

 

Перелік небезпечних забруднюючих речовин

1

2

3

4

5

6

1

01101

(101)

Алюмінію оксид

 

0,7

0,1

Усього:

 

0,7

 




Перелік інших забруднюючі речовини, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами об’єкта / промислового майданчика

1

2

3

4

5

6

1

12000

(410)

Метан

 

0,087

10,0

Усього:

 

0,087

 


 

Перелік забруднюючих речовин, для яких не встановлені гігієнічні регламенти допустимого вмісту хімічних і біологічних речовин в атмосферному повітрі населених міст

1

2

3

4

5

6

1

07000

(11812)

Вуглецю діоксид

 

4868,445

500,0

2

04002

(11815)

Азоту (1) оксид [N2О]

 

0,009

0,1

Усього:

-

4868,454

-

Примітка:

1.        фактичний та потенційний обсяг викидів (кол. 4 та кол. 5) заповнено згідно даних інвентаризації, оскільки підприємство звітує за формою 2-ТП повітря (річна) в цілому, дані окремо по проммайданчику відсутні. Також, інвентаризація джерел викидів проведена на основі фактичних даних за повний рік.

2.        коди, найменування та порогові значення потенційних викидів забруднюючих речовин наведені згідно «Інструкції про порядок та критерії взяття на державний облік об’єктів, які справляють або можуть справити шкідливий вплив на здоров’я людей і стан атмосферного повітря, видів та обсягів забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря», затвердженої наказом Мінекоресурсів України від 10.05.2002 № 177 (z0445-02) та зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 22.05.2002 за № 445/6733

Дані щодо потенційних обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами від об'єкта / промислового майданчика наведені у таблиці 6.7.

Дані щодо потенційних обсягів викидів забруднюючих речовин від виробничих і технологічних процесів, технологічного устаткування (установок) наведені у таблиці 6.8.

 

Дані щодо потенційних обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами від об'єкта / промислового майданчика

Таблиця 6-7 – Дані щодо потенційних обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами від об'єкта / промислового майданчика

 

Забруднююча речовина

Потенційний викид забруднюючої речовини, тонн, з трьома десятковими знаками

Код

Найменування

 

1

2

3

00000

Усього для об’єкта /промислового майданчика:

4876,935

03000

(2902)

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, недиференційованих за складом

0,000

04001

(301)

Оксиди азоту (в перерахунку на діоксид азоту [NO+NO2])

4,617

05001

(330)

Діоксид сірки (діоксид та триоксид) у перерахунку на діоксид сірки

1,000

06000

(337)

Оксид вуглецю

2,077

01101

(101)

Алюмінію оксид

0,7

12000

(410)

Метан

0,087

07000

(11812)

Вуглецю діоксид

4868,445

04002

(11815)

Азоту (1) оксид [N2О]

0,009

 


 

Дані щодо потенційних обсягів викидів забруднюючих речовин від виробничих і технологічних процесів, технологічного устаткування (установок)

Таблиця 6-8 – Дані щодо потенційних обсягів викидів забруднюючих речовин від виробничих і технологічних процесів, технологічного устаткування (установок)

 

Найменування виробничого та технологічного процесу, технологічного устаткування (установки):

2.С.3 Виробництво алюмінію /030310 Виробництво вторинного алюмінію /

(Виробництво алюмінію, код 023)

Забруднююча речовина

Потенційний викид забруднюючої речовини, тонн, з трьома десятковими знаками

Код

Найменування

1

2

3

00000

Усього за виробничим та технологічним процесом, технологічним устаткуванням (установкою):

4876,935

03000

(2902)

Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, недиференційованих за складом

0,000

04001

(301)

Оксиди азоту (в перерахунку на діоксид азоту [NO+NO2])

4,617

05001

(330)

Діоксид сірки (діоксид та триоксид) у перерахунку на діоксид сірки

1,000

06000

(337)

Оксид вуглецю

2,077

01101

(101)

Алюмінію оксид

0,7

12000

(410)

Метан

0,087

07000

(11812)

Вуглецю діоксид

4868,445

04002

(11815)

Азоту (1) оксид [N2О]

0,009

 

Перелік заходів щодо скорочення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря

Заходи відносно досягнення встановлених нормативів граничнодопустимих викидів для найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин не планується, таблиця не заповнюється за формою наведеною у таблиці 10.1 Додатка 10 до «Інструкції про вимоги до оформлення документів, в яких обґрунтовуються обсяги викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами», що затверджена наказом № 448 Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 27.06.2023р.

Таблиця 10-1  - Заходи щодо скорочення викидів забруднюючих речовин

Код виробничого

 і технологічного процесу, технологічного устаткування (установки)

Найменування заходу

Строк виконання заходу

Номер джерела викиду на карті-схемі

Загальний обсяг витрат за кошторисною вартістю, тис. грн

Очікуване зменшення викидів забруднюючих речовин після впровадження заходу, 

т / рік

1

2

3

4

5

6

*Заходи не встановлюються.

 

 

Заходи щодо запобігання перевищення встановлених нормативів гранично допустимих викидів в процесі виробництва: не встановлюються.

Заходи відносно обмеження обсягів залпових викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря: не плануються.

Заходи щодо остаточного припинення діяльності, пов'язаної з викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря, і приведення місця діяльності в задовільний стан не плануються.

Заходи щодо охорони атмосферного повітря у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, ліквідації наслідків забруднення атмосферного повітря не плануються.

Перелік заходів відносно охорони атмосферного повітря на випадок виникнення надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру, ліквідації наслідків забруднення атмосферного повітря наведений у таблиці нижче.

Таблиця 10-2  - Перелік заходів щодо охорони атмосферного повітря у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру, ліквідації наслідків забруднення атмосферного повітря

Найменування об’єкта

підвищеної небезпеки

Місцезнаходження об’єкта

підвищеної небезпеки

Найменування, маса, категорія небезпечної речовини чи групи

речовин, що тимчасово або

постійно використовуються, переробляються, виготовляються, транспортуються,

зберігаються на об'єкті

Індивідуальна назва,

клас небезпечних речовин

та категорія небезпеки, за якими проводилася ідентифікація

об'єкта

Найменування забруднюючих

речовин, які у разі виникнення

надзвичайної ситуації

техногенного або природного

характеру можуть надійти

в атмосферне повітря

Найменування заходів щодо

охорони атмосферного повітря у

разі виникнення

надзвичайної ситуації

Найменування заходів щодо

ліквідації наслідків забруднення атмосферного повітря у разі

виникнення надзвичайної

ситуації

1

2

3

4

5

6

7

-

-

-

-

-

-

-

*Даний проммайданчик не являється об'єктом підвищеної небезпеки, тому заходи не встановлюються.

 

Заходи щодо охорони атмосферного повітря за несприятливих метеорологічних умов: не встановлюються.

Інші заходи, направлені на скорочення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, в залежності від виробництв, технологічного устаткування не плануються.

Аналіз результатів розрахунку забруднення атмосферного повітря показав, що за усіма забруднюючими речовинами, які викидаються джерелами підприємства, приземні концентрації за межами підприємства від власних викидів не перевищують санітарні норми.

 


 

Оцінка  впливу забруднюючих речовин на стан забруднення атмосферного повітря

Згідно Наказу Міністерства охорони здоров’я України від 19 червня 1996 р. № 173, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24 липня 1006 р. за № 379/1404 «Про затвердження державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів», промислові підприємства, які є об’єктами забруднення атмосфери, повинні відокремлюватися від жилої зони санітарно-захисними зонами.

Оцінка впливу забруднюючих речовин на стан атмосферного повітря проводиться в установленому законодавством порядку:

·       на межі санітарно-захисної зони;

·       в контрольних точках житлової забудови;

·       в зоні відпочинку.

Відповідно до п.10 Розділу ІІ «Інструкції про вимоги до оформлення документів, в яких обґрунтовуються обсяги викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами», що затверджена наказом № 448 Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 27.06.2023р.:

-    гігієнічним критерієм для визначення граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин в атмосферу є відповідність їх розрахункових концентрацій на межі СЗЗ гігієнічним нормативам;

-  визначення доцільності проведення розрахунку розсіювання забруднюючих речовин на ЕОМ проводиться відповідно до вимог пункту 5.21 ОНД-86 «Методика расчета концентраций в атмосферном воздухе вредных веществ, содержащихся в выбросах предприятий»;

-  при роздрукуванні результатів проведених розрахунків забруднення атмосфери на ЕОМ таблиця за результатами розрахунку концентрацій у заданих точках розрахункового майданчика надається за такими речовинами або групами сумації, максимальна концентрація яких перевищує 0,4 ГДК.

Для проведення розрахунків розсіювання забруднюючих речовин в атмосферному повітрі було отримано дані (фонові концентрації в атмосферному повітрі на території у зоні впливу об’єкта згідно Витягу з офіційних реєстрів ЕкоСистеми сформовано відповідно до статті 10 Закону України «Про доступ до публічної інформації (витяг додається)).

Гігієнічним критерієм для визначення гранично допустимих викидів забруднюючих речовин в атмосферу є відповідність їх розрахункових концентрацій на межі СЗЗ гігієнічним регламентам.

Надається аналіз одержаних результатів розрахунків розсіювання забруднюючих речовин в атмосферному повітрі, проведених  на  електронно-обчислювальних  машинах (далі - ЕОМ) за програмою ЕОЛ+ (виробник – фірма «ТОПАЗ»), яка погоджена Мінприроди України № 11-5-68 від 07.05.98р., строк дії не обмежений. Розрахункові модулі системи реалізують ОНД-86.

Визначення доцільності проведення розрахунку розсіювання забруднюючих речовин  на ЕОМ проводиться відповідно до вимог пункту 5.21 розділу 5 ОНД-86.

Розмір розрахункового майданчика визначається згідно з пунктом  2.19  розділу 2 ОНД-86  і  повинен бути розміром 50 висот найвищого джерела викиду, але не менше ніж 2 кілометри.  Розрахунок забруднення на ЕОМ проводиться з кроком сітки в залежності від класу об’єкта/промислового майданчика, а саме: 1, 2 клас - 250 метрів, 3 клас - 100 метрів, 4 клас - 50 метрів, 5 клас - 25 метрів.

У разі великого розрахункового майданчика та маленького кроку сітки  доцільно  проведення розрахунків розсіювання забруднюючих речовин на ЕОМ за 2 -ма розрахунковими майданчиками:

 оціночний - розміром 50 висот самої високої труби, але не менше ніж 2 кілометри, з кроком сітки, яка дорівнює розміру санітарно-захисної зони;

  розрахунковий - розміром не менше 2 кратного розміру нормативної санітарно – захисної зони та кроком сітки у залежності від класу об’єкта/промислового майданчика (для високих джерел - розмір розрахункового майданчика  повинен  бути  не  менше  20  висот  найвищого джерела викиду).

При роздрукуванні результатів проведених розрахунків забруднення атмосфери на ЕОМ таблиця за результатами розрахунку концентрацій  у заданих точках розрахункового майданчика надається за такими речовинами або групами сумацій, максимальна концентрація яких перевищує 0,4 гігієнічного регламенту.

Нормативи граничнодопустимих викидів витримуються та досягнення не потребують.

Оскільки крок сітки близький до найбільшого, а розмір сторони розрахункового майданчика 2 км - проводиться розрахунки розсіювання забруднюючих речовин за одним розрахунковим майданчиком.

Розрахунок впливу забруднюючих речовин, що виділяються від джерел викидів на приземний шар атмосферного повітря на проммайданчику виявив, що долі приземної концентрації всіх забруднюючих речовин не перевищують гігієнічних нормативів атмосферного повітря на всіх розрахункових точках по всім забруднюючим речовинам на межі та за межами СЗЗ.

Розмір СЗЗ перевіряється розрахунками забруднення атмосферного повітря відповідно до вимог «Методики расчета концентрацій в атмосферном воздухе вредных веществ, содержащихся в выбросах предприятий», затвердженої Головою Державного комітету СРСР по гідрометеорології та контролю природного середовища 04.08.86 (далі – ОНД - 86).

Розрахунок проводився на ПЕОМ з використанням автоматизованої програми «ЕОЛ Плюс», (виробникфірма «ТОПАЗ»), що дозволена до використання листом Мінекоресурсів № 11-5-68 від 07.05.98р., строк дії не обмежений. Розрахункові модулі системи реалізують ОНД-86

Враховуючи результати розсіювання забруднюючих речовин, наведені в документах, у яких обґрунтовуються обсяги викидів, для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами ТОВ «АСІ», розрахункові концентрації шкідливих речовин в зоні впливу викидів (за межами виробничого майданчика) відповідають вимогам ДСП 173-96 «Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів».

Корегування СЗЗ являється недоцільним.

Об’єкти природного заповідного фонду та курортної зони в районі промислового майданчику відсутні, характер рельєфу місцевості - рівнинний.

Підприємство проводить вчасне і якісне прибирання. Технологічний процес не супроводжується аварійними викидами, що можуть різко погіршити стан атмосферного повітря прилеглих населених пунктів.

 


 

Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря

Пропозиції відносно дозволених об’ємів викидів забруднюючих речовин, що віднесені до основних джерел викидів

Дозволені обсяги викидів забруднюючих речовин, які віднесені до основних джерел викидів на підприємстві не встановлюються.

 

Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин, які віднесені до інших джерел викидів

Дозволені обсяги викидів забруднюючих речовин, які віднесені до інших джерел викидів на підприємстві відповідають вимогам Наказів від 27.06.2006 р. №309 та від 10.05.2002 р. № 177 Міндовкілля.

 

Пропозиції щодо умов, які встановлюються в дозволі на викиди

Умова 1. До викидів забруднюючих речовин (у тому числі, до технологічного процесу, обладнання та споруд, очистки газопилового потоку)

1.1 Не для одного з вказаних дозволених обсягів викидів в атмосферне повітря не повинні перевищуватися рівні затвердженнях граничнодопустимих викидів, наведені в додатку до Дозволу.

Викиди забруднюючих речовин із стаціонарних джерел підприємства, які не підлягають регулюванню та за якими не здійснюється державний облік, не повинні призводити до перевищення гігієнічних нормативів на межі санітарно-захисної зони.

1.2 Оператор повинен забезпечити доступ представника Державної екологічної інспекції на об’єкт у встановленому законодавством порядку.

1.3 Статистичні звіти про викиди в атмосферне повітря повинні надаватися відповідно до законодавства.

Наведена в таких звітах інформація повинна готуватися у відповідності з інструкціями з даного питання.

1.4 На межі санітарно-захисної зони підприємства та найближчої житлової забудови концентрації та рівні шкідливих факторів не повинні перевищувати їх гігієнічні  нормативи.

1.5 Суб'єкт господарювання повинен здійснювати періодичний контроль за рівнями концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі  на межі санітарно-захисної зони підприємства та найближчої житлової забудови.

1.6. При проведенні реконструкції, модернізації, введені  нових потужностей виробництва Суб'єкт господарювання повинен керуватись чинним природоохоронним законодавством України.

1.7. До технологічного процесу:

1.7.1. Суб’єкт господарювання повинен забезпечити контроль за точним дотриманням технологічних регламентів.

1.7.2. Для забезпечення оптимальних режимів роботи керуватися відповідними технологічними інструкціями та регламентами.

1.7.3. Сировина та матеріали, що використовується на підприємстві повинні відповідати технічним умовам, державним стандартам, санітарним нормам та регламентам технологічних процесів. Використовувати тільки сировину, паливо і матеріали, що закладені технологічними інструкціями та регламентами.

1.7.4. Дотримуватись вимог та параметрів ведення технологічних процесів окремо по етапам і процесам взагалі.

1.7.5. Дотримуватись витрат матеріалів та енергоресурсів на кожному етапі технологічного процесу та процесі взагалі.

1.7.6. Суб’єкт господарювання повинен забезпечувати комплексну механізацію та автоматизацію технологічних процесів.

1.7.7. Здійснювати періодичний контроль за забрудненням атмосферного повітря на межі санітарно-захисної зони.


Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів, що відводяться від окремих типів обладнання

Таблиця 9.3

Джерело утворення

Забруднююча речовина

Максимальна масова концентрація забруднюючих речовин, мг/м3

Технологічні нормативи допустимих викидів відповідно до законодавства, мг/м3

Затверджений гранично допустимий викид, мг/м3

Строк досягнення затвердження значення гранично допустимого викиду

Найменування, марка, вид палива

номер

код

найменування

поточний, термін дії

перспективний, термін досягнення

1

2

3

4

5

6

7

8

9

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Примітка:  Технологічні нормативи відсутні

 

Дозволені обсяги залпових викидів

Таблиця 9-4 – Дозволені  обсяги залпових викидів

Номер джерела викиду

Забруднююча речовина

Максимальна масова концентрація, мг/м3

Потужність викиду

Періодич-ність, раз/доба, місяць, рік

Тривалість викиду, хвилин, годин

Річна величина залпових викидів, т/рік

код

найменування

г/с

кг/год

1

2

3

4

5

6

7

8

9

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Примітка: Залпові викиди відсутні.

 

1.8.До обладнання та споруд

1.8.1 Технологічне устаткування, яке використовується на об’єкті, повинно відповідати технічній документації.

1.8.2 Технологічне устаткування не повинно працювати у форсованому режимі.

1.8.3 Контрольно-вимірювальні прилади технологічного устаткування об’єктів повинні бути у працюючому стані та, при необхідності, мати свідоцтва про державну повірку.

1.8.4 Проводити герметизацію і максимальне ущільнення стиків і з’єднань в технологічному устаткуванні.

1.8.5 Експлуатація та ремонт технічного та технологічного обладнання на підприємстві повинна здійснюватись згідно вимог технічної документації по її застосуванню (технічних паспортів), які надаються виробником обладнання, затверджених стандартних робочих методик по експлуатації обладнання та інструкції по охороні праці та техніці безпеки що забезпечить уникнення нештатних ситуацій.

1.8.6 Всі вентиляційні системи повинні проходити планові та поточні ремонти і перевірятися на стан ефективності їх роботи у відповідності з затвердженим планом – графіком.

1.8.7 Паливо-споживаюче устаткування повинно бути обладнане захисно- регулюючими пристроями.

1.8.8 Суб’єкт господарювання повинен проводити режимно-налагоджувальні роботи на паливо-споживаючому устаткуванні.

1.8.9 Обладнання та технологічний транспорт повинні утримуватися у належному стані, проводити їх регулярні огляди, очищення та ремонти.

 

1.9.До очистки газопилового потоку

1.9.1 Забезпечити безперебійну ефективну роботу і безпечну експлуатацію ГОУ, підтримувати у справному стані споруди, устаткування та апаратуру для очищення відповідно до вимог Правил технічної експлуатації установок очистки газу.

1.9.2 Призначити осіб, відповідальних за :

технічний стан, обслуговування і безпечну експлуатацію ГОУ;

проведення поточних, планових і капітальних ремонтів;

здійснення інструментальнолабораторних вимірювань параметрів викидів забруднюючих речовин та ефективності ГОУ;

ведення журналу обліку робочого часу ГОУ.

1.9.3 Здійснювати перевірку на відповідність фактичних параметрів роботи ГОУ  з проектними,  з періодичністю в залежності від класу небезпеки забруднюючих речовин, що підлягають очищенню. 

1.9.4  Проводити огляд ГОУ для оцінки їх технічного стану не менше двох разів на рік.

 

Умова 2.  Виробничий контроль

2.1. Виробничий контроль за дотриманням затверджених нормативів граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин повинен здійснюватися спеціалізованими організаціями, які мають відповідний дозвіл.

2.2 При визначенні розташування та обладнання місць відбору проб, виконанні відбору проб організованих промислових викидів стаціонарних джерел забруднення атмосферного повітря керуватись вимогами КНД 211.2.3.063 – 98 «Метрологічне забезпечення. Відбір проб промислових викидів».

2.3 Визначення концентрацій забруднюючих речовин проводити по метрологічно атестованими методиками виконання вимірювань.

2.4 Періодичний моніторинг:

а) Для будь-якого параметру, вимірювання якого в силу особливостей пробо відбору/аналізу за 20 хвилин неможливо, необхідно встановити придатний період пробо відбору, а отримані при таких величинах дані не повинні перевищувати граничнодопустиму концентрацію дозволених викидів.

б) Результати вимірювань масової концентрації забруднюючої речовини, які характеризують вміст цієї забруднюючої речовини за двадцятихвилинний проміжок часу по всьому вимірному перерізу газоходу, вважаються такими, що не перевищують значення відповідного нормативу граничнодопустимого викиду, якщо значення кожного результату вимірювання не перевищують значення встановленого нормативу граничнодопустимого викиду.

в) Граничнодопустима інтенсивність викидів повинна розраховуватись на основі концентрацій, як середня величина за певний період часу, помножена на величину відповідної масової витрати. Не один з визначених таким чином показників не повинен перевищувати граничнодопустиму величину інтенсивності викидів.

г) Для всіх інших параметрів, не один із середніх показників за 20 хвилин не повинен перевищувати граничнодопустиму величину дозволених викидів. 

2.5 Граничнодопустимі концентрації для викидів в атмосферу, встановлені в Дозволі, повинні досягатися без розбавлення повітрям та повинні ґрунтуватися на величинах обсягу газів, приведених до нормальних умов:

2.5.1 У випадку газів (окрім продуктів спалювання):

Температура: 273К, тиск: 101,3 кПа (без виправлень на вміст кисню та вологість).

2.5.2 У випадку газоподібних продуктів спалювання:

а) температура: 273К, тиск: 101,3 кПа, сухий газ; 3% для кисню для рідкого та газоподібного палива, 6% кисню для твердого палива.

б) 15% кисню для газових турбін та дизельних двигунів.

Умова 3. До адміністративних дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру

3.1 Суб'єкт господарювання (Оператор) повинен направляти повідомлення, як по телефону, так і по факсу (якщо є така можливість) до Департаменту екології та природних ресурсів Житомирської ОВА та Державної екологічної інспекції як можливо скоріше (на скільки це практично можливо), після того, як відбувається щось з наступного:

а) будь-який викид, який не відповідає вимогам Дозволу;

б) будь-яка несправність чи поломка контрольного обладнання або обладнання для моніторингу, яка може призвести до втрати контролю за системою попередження забруднення;

в) будь-яка аварія, яка може створити загрозу забруднення повітря або може потребувати екстрених заходів реагування. У якості складової частини повідомлення, Оператор повинен вказати дату та час такої аварії, привести докладну інформацію про те, що сталося та заходи, прийняті для мінімізації викидів і для попередження подібних аварій в майбутньому.

3.2. Суб'єкт господарювання (Оператор) повинен документально фіксувати будь-які аварії, вказані в пункті 3.1 даної умови. В повідомленні, яке надається Департаменту екології та природних ресурсів Житомирської ОВА та Державній екологічній інспекції, повинна наводитися докладна інформація про обставини, які призвели до аварії та про всі прийняті дії для мінімізації впливу на навколишнє середовище та для мінімізації обсягу утворених відходів.

3.3. Звіт за довільною формою про всі зафіксовані аварії повинен надаватись Департаменту екології та природних ресурсів Житомирської ОВА та Державній екологічній інспекції.

3.4 Необхідно інформувати територіальний орган Держпродспоживслужби про надзвичайні події і ситуації, що становлять загрозу здоров'ю населення, санітарному та епідемічному благополуччю, у разі їх виникнення.

 

4. Вимоги до неорганізованих джерел викидів

Вимоги не встановлюються, оскільки відсутні неорганізовані джерела.

 


 

 

 

Повідомлення розміщено в газеті «AVISO» 12 від 10.12.2024.

Зауваження та пропозиції громадськості щодо дозволу на викиди можна надсилати до Житомирської ОДА (на адресу: 10014, м. Житомир, майдан ім.С.П.Корольова, 1, тел.(0412) 475014, (0412) 470857) протягом 30 календарних днів з дати опублікування у термін до 06.12.2024